MANOS DEL URUGUAY

Webová stránka značky: MANOS DEL URUGUAY

 

Manos del Uruguay založili v roce 1968 na základě jednoduché otázky: Jak můžeme zlepšit kvalitu života uruguayských venkovských žen? 

Odpověď byla v řemeslech, používající dovednosti zděděné od uruquayských matek a babiček a suroviny, které měli po ruce: vlny 

Tak byl založen Manos del Uruguay, aby dal Uruguayským venkovským ženám zaměstnání, což by znamenalo nejen příjem, ale také příležitost osobně se rozvíjet a získat nezávislost, udržovat své kořeny a tradice, v blízkosti své komunity a rodin.

Nejen produkt

Každý oděv nebo příze má štítek s řemeslným podpisem a názvem vesnice, ve které se družstvo nachází. To nám pomáhá připomenout, že za každým pončem, šálou nebo šátkem je žena, příběh.

 Manos del Uruguay vytváří oděvy a příze, které jsou krásné, etické a udržitelné. Každá část zpracování je příležitostí pomoci uruguayské ženě podpořit její rodinu.

Jak pracují v Manos del Uruguay?

Manos del Uruguay má společenský cíl a je to nezisková organizace. Jsou organizováni ve 12 družstvech, z nichž každé je dílnou v malé vesnici uruguayské krajiny.

Řemeslníci jsou majiteli společnosti a zisky jsou sdíleny mezi družstvy nebo reinvestovány do organizace. Družstva mají silné vazby s komunitami, do nichž jsou začleněna, což má pozitivní vliv na společnost a rodiny.

Etická cesta

Manos del Uruguay je členem Světové organizace pro spravedlivý obchod WFTO World Fair Trade Organization od roku 2009. Spravedlivý obchod je obchodní partnerství založené na dialogu, transparentnosti a úctě, které usiluje o větší spravedlnost v mezinárodním obchodu. Jako organizace spravedlivého obchodu se zabýváme podporou výrobců, zvyšováním povědomí a kampaním za změny pravidel a praxe mezinárodního obchodu.

Hrdý na to, že je Uruguayan

Jsou odhodláni starat se o řemesla a tradice vlastní země. Baví je práce s materiály, které mají po ruce: vlna, kůže, dřevo, rohy. Chtějí znovu vyzkoušet, ctít a vyzvat uruguayskou ikonografii pomocí oděvů a předmětů, které vytvářejí. Od svého vzniku přispívali tvary, barvami a texturami, které v průběhu let pomáhaly utvářet uruguayskou kulturu.

Ručně barvené příze

Všechny příze Manos del Uruguay jsou barveny ručně. Řemeslníci používají velké hrnce vyhřívané dřevěnými konvicemi, barvení v malých dávkách vytváří nádherné barvy. Příze Manos del Uruguay  jsou světlé i divoké, plné odstínů a variací. Žádná dvě přadénka nejsou stejná, každé z nich je jedinečné, svědectví o konkrétním okamžiku. Udržování tradičních dovedností pro ruční předení je pro Manos del Uruguay velmi důležité a umožňuje nám vytvářet jedinečné, krásné příze. Jak Serpentina, tak Clasica Wool jsou ručně předené řemeslníky Manos. 

Práce s předními světovými značkami

Manos del Uruguay vysoké standardy kvality udělily mezinárodní uznání. Jejich výrobky jsou požadovány špičkovými značkami, jako jsou Polo Ralph Lauren, Marc Jacobs, Ulla Johnson, Gabriela Hearst, Dries Van Notten, Jazmín Chebar, Peruvian Connection a Stella McCartney. Spolupráce s těmito značkami, designové a produkční týmy je vyzývají k neustálému vývoji.

 

Žádné produkty značky MANOS DEL URUGUAY nebyly nalezeny...
Doprava ZDARMA pro Slovensko: od 100€ výše objednávky.